نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل

تعمیرکار مبل

مبلمان به عنوان اثاثیه ای که عموما در نقطه ی کانونی منزل قرار می گیرند، بایستی ظاهری شکیل، شیک و مرتب داشته باشند چرا که ظاهر مرتب و شیک مبلمان می تواند منزل شما را لوکس تر از آنچه که هست نشان دهد و بالعکس. بنابراین در صورت بروز مشکل و خرابی در مبلمان بهتر است هرچه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام نمایید. چنانچه مبلمان شما به هر علت نیاز به تعمیرات پیدا کرد بایستی آن را به تعمیرکاری حرفه ای و کاربلد بسپارید. در این مقاله سعی بر این بوده تا نکاتی ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل ارائه شود تا بتوانید با خیالی آسوده بهترین تعمیرکاران و مجموعه را برای سپردن مبلمان خود به آن ها انتخاب کنید.

تعمیر مبل به صورت ظریف و نامحسوس

رفع خرابی ها و نقص های موجود در مبلمان بایستی به گونه ای باشد که بعد از تعمیر، هیچ گونه آثاری از تعمیر در آن قابل مشاهده و تشخیص نباشد. در واقع این موضوع بیان کننده ی میزان ظرافت و دقت تعمیرکار در تعمیر مبل شما می باشد. هرچه دقت، ظرافت و حساسیت تعمیرکار در این حوزه بیشتر باشد، مطمئنا مبلمان شما نیز به شکلی زیباتر در خواهد آمد.

متاسفانه برخی از تعمیرکاران مبل به دلیل دریافت هرچه سریع تر دستمزد و یا شلوغ بودن کارگاه و عدم دارا بودت تخصص و مهارت کافی، مبلمان را به شکلی تعمیر می کنند که آثار تعمیر روی آن قابل مشاهده است. این موضوع می تواند به شدت دکوراسیون داخلی منزل شما را زیر سوال ببرد چرا که مبلمان هر منزل جزو اساسی ترین بخش های دکوراسیون به حساب می آید. بنابراین در زمان انتخاب تعمیرکار مبل، حتما از او بخواهید تا نمونه کارهای قبلی خود را به شما نشان دهد تا از دقت و ظرافت کار او مطمئن شوید.

مراحل تعمیر مبل

حرفه ای بودن تعمیرکار مبل

این روزها هر فردی می تواند برای خود کسب و کاری دست و پا کرده و شروع به فعالیت نماید. تعمیرات مبل هرچند امری تخصصی می باشد اما در بازار تعمیرات مبلمان نیز افرادی غیر حرفه ای و غیر متخصص وجود دارند. برای اینکه از حرفه ای بودن تعمیر کار مبل اطمینان حاصل کنید، نسبت به کیفیت کار او از سایر مشتریان پرس و جو کنید. چنانچه مشتریان نسبت به کیفیت کار او راضی بودند می توانید اطمینان داشته باشید که تعمیرکار مبلی که انتخاب کرده اید حرفه ای و کاربلد می باشد.

استفاده از مواد مصرفی با کیفیت

همانطور که گفته شد تعمیرات مبل می تواند طیف وسیعی از تعمیرات را در بر بگیرد از جمله تعویض پارچه های مبل، شارژ کردن فوم داخل مبل و یا تعمیر بخش هایی از آن که دچار زدگی یا نقص شده است. چنانچه می خواهید مبلمان خود را برای تعویض پارچه و این دست از موراد به یک تعمیرکار مبل بسپارید دقت داشته باشید که تعمیرکار مورد نظر از مواد مصرفی با کیفیت استفاده نماید. بسیاری از مواقع با وعد وعیدهایی چون استفاده از پارچه های خارجی و با کیفیت روبرو بوده ایم اما در نهایت بعد از چند بار استفاده از مبلمان متوجه شده ایم که پارچه استفاده شده از جمله بی کیفیت ترین پارچه ها بوده است. بنابراین در انتخاب تعمیر کار مبل به درستکار بودن او اطمینان داشته باشید.

قابل اعتماد بودن تعمیرکار مبل

کیفیت تعمیر مبل تاثیر بالایی در طول عمر مفید مبلمان خواهد داشت. هرچه کیفیت تعمیر بالاتر باشد، دوام و ماندگاری مبلمان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای اینکه مبلمان شما به شکلی حرفه ای و با کیفیت تعمیر شود، نیاز است که آن را به تعمیرکار مبل قابل اعتماد بسپارید. قاعدتا شما به عنوان یک فرد سررشته ای از تعمیرات مبل ندارید و بنابراین هرچه که تعمیرکار بگوید را بایستی به ناچار قبول کنید. اینجاست که قابل اعتماد بودن تعمیرکار اهمیت پیدا می کند. تعمیرکارانی که قابل اعتماد هستند حرف و عمل شان یکی است و در صورت انجام یک کار و یا عدم انجام آن، به صراحت بیان خوهاند کرد و دستمزدی مطابق با آنچه که انجام داده اند دریافت می کنند. بنابراین سعی کنید تعمیر مبل خود را به تعمیرکارانی شناخته شده و معتبر بسپارید.

چگونه از چوب گردوی مبلمان خود محافظت کنیم

دستمزد منصفانه

دریافت دستمزدهای غیر منصفانه و عجیب و غریب در هر صنف و هر شغلی وجود دارد. تعمیرات مبل نیز از این چالش به دور نیست. افرادی در این بازار هستند که با دریافت دستمزدهای بالا و ارائه ی کارهای بی کیفیت، سایر همکاران خود را نیز بد نام کرده اند. در حالی که بسیاری از مجموعه ها و تعمیرکاران مبل با دریافت دستمزدی منطقی و مقرون به صرفه، هدفی جز کسب رضایت مشتری و ارائه ی کاری تمیز و با کیفیت ندارند. دریافت دستمزد مقرون به صرفه موجب می شود تا تعمیرکاران مشتریان دائمی و وفادار برای خود دست و پا کنند.

تحویل به موقع

مبلمان یکی از اساسی ترین تجهیزات هر منزل می باشد که نبود آن در منزل نه تنها ظاهر منزل را ظاهری نازیبا خواهد کرد بلکه برای افراد منزل نیز می تواند مشکل ساز شود. تحویل به موقع تعمیر مبل به ویژه زمانی که روی قول تعمیر کار برای تحویل آن حساب باز کرده اید بسیار مهم است. ممکن است در شرایطی خاص مجبور به پذیرایی از تعدادی میمهان شوید؛ نبود مبلمان و ناقص بودن آن ها در پذیرایی منزل می تواند باعث ناراحتی شما به عنوان میزبان شود. بنابراین تعمیرکاری را انتخاب کنید که به اصول زمانی پایبند بوده و در صورت تعیین یک روز مشخص برای تحویل مبلمان به وعده خود عمل می نماید.

نتیجه گیری

تعمیرات مبل امری اجنتاب ناپذیر است چرا که مبلمان در هر منزلی به طور روزانه در حال استفاده می باشد و خراب شدن آن در طول زمان و نیاز پیدا کردن به تعمیرات امری طبیعی می باشد. بنابراین حتی اگر از مبلمان خود به دقت نگهداری می کنید نیز ممکن است مجبور به تعمیر آن شوید. چنانچه کار تعمیر مبلمان را به فردی حرفه ای و قابل اطمنان بسپارید، جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. مجموعه های حرفه ای در تعمیرات مبل، مبلمان شما را بعد از تعمیر همانند روز اول تحویل می دهند و در عین استفاده از مواد مصرفی با کیفیت، با قیمتی مقرون به صرفه این کار را انجام می دهند.

ابزارهای تعمیر مبل

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و استعلام قیمت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp